styczeń

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia prowadzony przez Miejski ...

Zajęcia z podstawy programowejrealizowane w ramach projektu „Akademia Malucha” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego

Podczas zajęć z podstawy programowej wychowania przedszkolnego w grupie „Motylki” dzieci korzystają z sali rekreacyjno- sportowej i pomocy zakupionych w ramach projektu „Akademia Malucha”, np.: Magiczny domek, drabinki i ławeczki gimnastyczne, piłki, materace . Służą one do zabaw w pełzaniu i zabaw z elementami wspinania. Ćwiczenia gimnastyczne zaspokajają duże potrzeby ruchowe dziecka , rozwijają jego sprawność użytkową i ruchową. Ruchy dziecka stają się bardziej skoordynowane, harmonijne, szybsze. Wykorzystując szarfy , woreczki, hula-hop dzieci wykonują ćwiczenia orientacyjno- porządkowe oraz kształtujące. Uczą się prawidłowej postawy ciała.    Dzięki atrakcyjności pomocy dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach gimnastycznych . Wpływa to w znacznym stopniu na rozwój sprawności fizycznej dzieci.

Grażyna.G.