ZAJĘCIA Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

ZAJĘCIA Z  PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

prowadzone w ramach projektu „Akademia Malucha”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego

Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka poprzez proces opieki, wychowania i nauczania- uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna.

Zajęcia z podstawy programowej prowadzone są przez jednego nauczyciela w grupie ”Motylki” stanowiącego wkład własny do projektu „Akademia Malucha” oraz nauczyciela wspomagającego zatrudnionego na 1/2 etatu finansowanego z projektu.

Nauczyciele organizując zajęcia kierowane , biorą pod uwagę możliwości dzieci , ich oczekiwania poznawcze i potrzeby wyrażania swoich stanów emocjonalnych , komunikacji i chęci zabawy. Dzieci nabywają nowe umiejętności , wiadomości z zakresu wszystkich sfer rozwoju : fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego. Poznają najbliższe otoczenie, świat zwierząt i roślin , rozwijają swoje umiejętności plastyczne, techniczne, muzyczne , sprawnościowe.

Sala dydaktyczna została wyposażona w nowoczesne meble, kąciki do zabaw tematycznych (kącik kuchenny, kącik majsterkowicza, kącik czytelniczy, kącik relaksacyjny.

Projekt „Akademia Malucha” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego