Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Na straży przyrody

„NA STRAŻY PRZYRODY”

„ Na straży przyrody” to akcja realizowana w wybranych przedszkolach na terenie całego kraju. Została zorganizowana z inicjatywy Disney Polska, natomiast patronat merytoryczny nad nią objęła Fundacja Ekologiczna Arka. Grupa „Pszczółek” pod koniec listopada przystąpiła do projektu. Toteż już na samym początku grudnia zostały przeprowadzone zajęcia wewnętrzne, których celem było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat ekologii, w tym w szczególności na temat ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin oraz kształtowanie postaw pro- ekologicznych w codziennym życiu.

Realizację tych wszystkich treści ułatwił wspaniały pakiet powitalny w postaci:  plakatu  nawiązującego treścią do tematyki zajęć, książeczek aktywności „Na straży przyrody” dla każdego dziecka,  zestawu do wykonania karmnika dla ptaków oraz ekologicznych „rosnących” listów do dzieci i rodziców, które można zasadzić i wyhodować z nich kwiaty. My oczywiście jeden list od razu zasadziliśmy i czekamy na to,  co z niego wyrośnie.

Zwieńczeniem przeprowadzonych zajęć są piękne prace konkursowe, które dzieci wykonały w przedszkolu i w domach. Zostaną przesłane organizatorowi w formie elektronicznej, a później pozostanie nam czekać na wyniki!

Gabriela Cz.