Poznajemy Kraków

30 stycznia 2019r. zostały zrealizowane następne zajęcia w ramach programu "Polak mały".  Tym razem dzieci  poznały  znane i mniej znane legendy krakowskie. Wysłuchały opowieści „O hejnale z wieży mariackiej” oraz "Legendy  smoku wawelskim". Najpierw jednak  przypomniano dzieciom o tym, że Kraków był kiedyś stolicą Polski. Były oczywiście też rozmowy o smoku wawelskim, który mieszkał w grocie pod Wawelem. Przy okazji słuchania legendy „O hejnale z wieży mariackiej” dzieci wysłuchały również hejnału. Oglądały przy tym zdjęcia Krakowa. Największym zainteresowaniem cieszyły się ilustracje smoka wawelskiego i Mistrza Twardowskiego na księżycu. Następne wysłuchały piosenki "Krakowiaczek" i kolorowały rysunki dzieci w strojach krakowskich.