W krainie czerwonolandii

W KRAINIE  CZERWONOLANDII

Kontynuując realizację programu „KRAINA BARW”  23 listopada 2018r MUCHOMORKI wybrały się do „Krainy Czerwonolandii”.Tak jak w poprzednich „kolorowych” dniach tak i teraz dzieci przyszły ubrane w kolorze dnia –tym razem był to czerwony. Przyniosły zabawki, przedmioty, owoce w tym kolorze  a  udekorowana sala  zamieniła się w „Czerwoną Krainę”. „MUCHOMORKI” mają wiele wspólnego z kolorem czerwonym, bo przecież to kolor ich kapeluszy. W tym dniu podczas wszystkich zabaw i zajęć dominował oczywiście kolor czerwony. Dzieci  słuchały opowiadania w którym często pojawiało się słowo „czerwony”, zbierały jesienne liście-tylko te w kolorze czerwonym, rozpoznawały i nazywały  czerwone owoce i warzywa , przy okazji  utrwalając nawyki zdrowego odżywiania się. Była  zabawa „Wilk i Czerwony Kapturek” oraz „czerwone zagadki”. Nie pominęliśmy też tematu uczuć, bo przecież miłość, przyjaźń kojarzą nam się z sercem a serce z kolorem czerwonym.  Każdy przedszkolak namalował pocztówkę  z Czerwonolandii używając tylko jednej farby-jasne ,że czerwonej! Zabawy z dużą ilością koloru czerwonego zakończyły się  zjedzeniem smacznego czerwonego  jabłka.

Bardzo dziękuję dzieciom za wspaniałą zabawę a rodzicom za zaangażowanie w realizację tego wyjątkowego dnia.

Z pozdrowieniami  z „Krainy Czerwonolandii” w imieniu „Muchomorków”

Barbara Żurek