Fryzjer

"Fryzjer to jest taki magik,
co czaruje nożyczkami.
Włosy długie będą krótkie,
gdy je fryzjer - ciach, ciach, utnie.”

„DZIEŃ PIĘKNOŚCI”

Wizyta u fryzjera

5 stycznia 2018 r. w ramach realizowanego planu pracy zajęć: „Poznajemy zawody”  w grupie II - „Żabki”, udaliśmy się do zakładu fryzjerskiego pani Doroty Szymańskiej w Pacanowie. Przyszedł bowiem czas na bliższe poznanie kolejnego zawodu - tym razem fryzjera.  Celem spotkania było rozwijanie dziecięcych zainteresowań pod katem poznawania różnych miejsc pracy, ciekawych zawodów i interesujących ludzi oraz  wyrabianie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej.  Pani Dorotka serdecznie powitała całą grupę, a następnie  opowiedziała na czym polega praca fryzjera  oraz jakich używa narzędzi do pracy. Przedszkolaki z ochotą oddały się fryzjerskim czarom, by na ich głowach stworzyć fantazyjne fryzury. Szczególnie dziewczynki –  małe modnisie poddały się rękom fachowców, pań: Dorotki i Agnieszki, by wyglądać niebywale pięknie. Powstałe warkocze: kłosy, dobierane, francuzy - na głowach moich modniś prezentowały się przepięknie. Załączone zdjęcia są dowodem na to,  ile radości już tak małej kobietce daje piękna fryzura! Już sam sposób siedzenia na fotelu fryzjerskim i ciągłe spoglądanie w lustro - były nieocenione!

Serdeczne podziękowania składamy pani Dorocie Szymańskiej i pani Agnieszce za mile spędzony czas w ich miejscu pracy, za ciekawe wiadomości i piękne fryzury!

Gabriela  Czechowska