Zawody wykonywane w naszym przedszkolu

ZAWODY WYKONYWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

W październiku  poznaliśmy zawody, które wykonują nasze panie z przedszkola. Odbyła się wycieczka po przedszkolu w celu poznania specyfiki prac pań w przedszkolu. Dzieci poznały następujące zawody:

- nauczyciel

- intendentka

- kucharka / pomoc kucharki

- woźna

Odwiedziliśmy zatem: gabinet pani dyrektor, nauczyciela, który pełni także funkcję dyrektora. Pani dyrektor przyjęła nas bardzo ciepło i pokazała wszystkie urządzenia, potrzebne do pracy: komputer, drukarkę, fax. Najfajniesze okazały się jednak pieczątki, które wszyscy chcieli przybijać.

Następnie odwiedziliśmy panią intendentkę, panią Renatkę, która zajmuje się żywieniem, zamawianiem produktów potrzebnych do przygotowywania śniadań i obiadów oraz układaniem jadłospisów - jednym słowem człowieka odpowiedzialnego za to, aby było „pysznie i zdrowo”!

Kolejnym punktem odwiedzin stała się kuchnia. Tam króluje pani kucharka Beatka, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pokazała najciekawsze urządzenia i przyrządy kuchenne. Jak się okazało - są one dużo, dużo większe niż te, które dzieci mają w domu. Niezastąpione w kuchni są panie: Ela i Beatka, pełniące rolę pomocy w wykonywaniu wielu czynności kuchennych.

Na końcu naszej wycieczki spotkaliśmy się z panią Władzią - woźną, która dba o porządek w całym przedszkolu. Jest też niezastąpiona w poszukiwaniu zgubionych rzeczy: szalików, czapek !

Wycieczka po przedszkolu bardzo się dzieciom podobała, poznaliśmy tym razem aż kilka zawodów - najbliższych dzieciom, bo związanych właśnie z przedszkolem.

G.Czechowska