Jesień w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju

Dnia 13.10.2022 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Zdrojowego i Tężni solankowej w Busku Zdroju. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt jesienią w parku oraz wykorzystanie pozytywnego wpływu mikroklimatu tężni solankowej na zdrowie dzieci. Przed wycieczką omówiliśmy wspólnie zasady bezpiecznego zachowania się podczas przejazdu i w parku. Po dotarciu na miejsce dzieci obserwowały roślinność parku, rozpoznawały i nazywały drzewa oraz podziwiały kolorystykę liści. Weszliśmy także do sanatorium „Marconi” i obejrzeliśmy salę koncertową. Naszym „przedszkolnym” przewodnikiem po parku, była pani dyrektor Zdzisława Belon, której dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Tężnia solankowa. Zaczęliśmy od krótkiego spaceru po dziedzińcu, w sercu którego znajduje się fontanna mgielna. Następnie weszliśmy na sam szczyt, gdzie znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę uzdrowiska. Ostatnim punktem naszej wycieczki był czas, w którym dzieci mogły w swojej wyobraźni wyruszyć na chwilę w morską przygodę! A to za sprawą placu zabaw, który przybrał formę ogromnego statku. Można tu biegać zjeżdżać i wspinać się do woli . Przedszkolaki były zachwycone i wspaniale się bawiły. Był też czas na odpoczynek, drugie śniadanie na parkowych ławkach oraz pozowanie do pamiątkowych zdjęć.
Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Agnieszka Duda