Dzień Kropki Biedronki i Pszczółki

Biedroneczki i Pszczółeczki obchodzą dzień kropeczki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci , nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W wielu  przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Międzynarodowego  Dnia Kropki,  to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.  Dzieci z grup  Biedronki i Pszczółki  również świętowały. Tego dnia przyszły do przedszkola ubrane w kropeczki. Podczas zabawy z kropkami, poznały wierszyk o kropce, wspólnie kolorowały  kropki według wzoru, malowały farbami  według własnego pomysłu, ozdabiały, liczyły, szukały kropek podczas spaceru i zabaw na placu przedszkolnym.  Na koniec dnia stwierdziły, że "Zakropkowany był cały dzień".

Ewa Kapusta