Filharmonia

Filharmonia Świętokrzyska

Dziś 07. 01. 2019 do Samorządowego Przedszkola w Pacanowie przyjechała z pięknymi kolędami i pastorałkami Filharmonia Świetokrzyska z Kielc. Wraz z naszymi Gośćmi udaliśmy się w muzyczną podróż, by jeszcze raz rozbrzmiała kolęda  w naszych sercach. Dźwięki wysłuchały najpiękniejszych Bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu uzdolnionych Muzyków, a wśród nich pastorałki delikatne jak kołysanki oraz kolędy głośne i radosne jak okrzyki pasterzy. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę odegrali Pasterze w historii narodzin Jezusa. Na przykładzie dwóch pięknych pastorałek ,,Północ już była" i ,,Bracia patrzcie jeno" Przedszkolaki poznały charakter tego gatunku muzycznego - czyli rodzaj udramatyzowanej kolędy, zawierającej aspekt obyczajowy. Podczas koncertu został przedstawiony przedszkolakom obój, który zalicza się do instrumentów dętych drewnianych, Dzieci dowiedziały sie jak jest zbudowany ten instrument i w jaki sposób należy na nim grać.

Wspólne kolędowanie było niezwykłym przeżyciem dla wszystkich Przedszkolaków i podkreśliło niepowtarzalny klimat koncertu, za co Dzieci nagrodziły naszych Gości gromkimi brawami.

zdj. Barbara Żurek

Agnieszka Dupońka