Pomarańczowy dzień

DZIEŃ POMARAŃCZOWY - URODZINY  MARCHEWKI

„Lubię śpiewać, lubię tańczyć

Lubię kolor pomarańczy”.

Realizując  program  KRAINA  BARW w grupie MUCHOMORKI dzień 11.10.2018r  był dniem POMARAŃCZOWYM.W tym dniu dzieci dowiedziały się ,że to kolor pochodny z połączenia czerwonego i żółtego. Jest on doskonały do pokolorowania np. marchewki. Była to więc dobra okazja do świętowania „Urodzin Marchewki”. Wszyscy dobrze wiedzą jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych.  ” Zdrowy Dzień Pomarańczowy” wypełniony był zabawami i zadaniami. Hasłem dnia powtarzanym przed każdą zabawą była krótka rymowanka: „Dziś jest dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy. Pomarańczowe stroje mamy i do zabawy ruszamy”. Większość przedszkolaków miała coś pomarańczowego: ubranie, zabawkę, przedmiot, owoc, warzywo. Sala Muchomorków też przybrała barwy Pomarańczowej Krainy. Królik Szaruś,  dowiedział się, że przedszkolaki obchodzą „Dzień Marchewki” ,która jest jego przysmakiem i przysłał do 4-latków list , przygotował różne zadania i….niespodziankę. Pierwsze zadanie to uważne wysłuchanie bajki pt: „Królewna Marchewka” i odpowiadanie na pytania dotyczące treści bajki. Następne to taniec do piosenki „Urodziny Marchewki”. Po tańcu były „marchewkowe pytania”, konkurs zbierania marchewek ,nauka rymowanki, wybór króla i królowej balu, wyklejanie oczywiście pomarańczowym papierem marchewek dla królika Szarusia. Za wspaniałe wykonanie przez dzieci wszystkich zadań zostawił…marchewkowy sok (mniam, mniam pychota!).

Zabawy z dużą ilością koloru POMARAŃCZOWEGO zakończyły się pysznym  obiadem z dodatkiem marchewki.

Obchody Dnia Pomarańczowego miały na celu utrwalenie tego koloru , poszerzenie wiedzy na temat zdrowotnych właściwości pomarańczowych warzyw i owoców oraz utwierdzenie w przekonaniu o konieczności ich spożywania.

Barbara Żurek

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie  w realizację tego wyjątkowego dnia pomarańczowego!