Wizyta strażaków

WIZYTA STRAŻAKÓW

We wtorek, 09.05.2017r.  w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości: przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Pacanowie panów: Jerzego Zasuchę, Michała Wojtysia oraz Artura Mormela, który jest także pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej.

Po powitaniu gości przez panią dyrektor Zdzisławę Belon - strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami     związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.

Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne oraz galowe,  sprzęt ochrony ( różnego typu hełmy, butlę z tlenem, sygnalizator bezruchu) i bogato wyposażoną torbę do prowadzenia ratownictwa medycznego. Bardzo ważną częścią tego spotkania były filmy edukacyjne, które  pokazały w jaki sposób prawidłowo powiadomić służby udzielające pomocy, jak powinna przebiegać ewakuacja oraz co zrobić, gdy zapali się na człowieku ubranie.  Nic więc dziwnego w tym, że przedszkolaki z wielką radością przymierzały hełmy, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem! Praca ta wymaga przecież odwagi, mądrości i sprawności. I na pewno do łatwych nie należy. Niemniej jednak dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania i podziękowały strażakom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

G.Czechowska