Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Straż pożarna"

Miło nam poinformować, że nasi wychowankowie, którzy brali udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym edycja 2023/2024 etap gminny zdobyli:

Karol Mielecki- I miejsce

Antoni Zmysło – wyróżnienie

Michał Kozioł- wyróżnienie

Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci, ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwojem indywidualnych uzdolnień plastycznych. Organizatorem konkursu był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Uczestnicy konkursu mogli stosować najróżniejsze techniki przedstawiając własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej. Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnych w działaniach związanych np. z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa specjalistycznego oraz udział we wszelkich innych wydarzeniach czy działaniach tj.: zawody strażackie, koncerty orkiestr, Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Pożarnicze, itp.

Nagrodzeni chłopcy w dniu 06.02.2024r. odebrali dyplomy i nagrody z rąk

Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów pana Wiesława Skopa

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu!