Dbamy o zdrowie

„DBAMY O ZDROWIE”

W dniu 23.04.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla młodszych kolegów, wychowawców  oraz przybyłych gości: pani Zuzanny Gawron, szkolnej pielęgniarki oraz kierownika GOPS - pana Edwarda Wojniaka.
Przedstawienie nawiązywało do Światowego Dnia Zdrowia, a zarazem było podsumowaniem realizowanego programu „Czyste powietrze wokół nas”. Jego wykonawcami były starszaki,  przygotowane  pod kierunkiem pani Darii Nawrot. Celem przedstawienia było  promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, zarówno tych występujących, jak i oglądających spektakl.
Przez treści tekstów i piosenek zaprezentowanych w przedstawieniu, młodzi aktorzy  zachęcali swoich kolegów i koleżanki do dbania o higienę osobistą ciała i odzieży, przypominając także o potrzebie mycia zębów. Preferowali odpowiednie odżywianie, zachęcając do spożywania witamin w postaci owoców i warzyw, a także podkreślali potrzebę ruchu i gimnastyki. Nawet pojawił się Duch ( w tej roli Albert Szymański), który nie dbał o zdrowie i nawet nie miał siły straszyć. Natomiast krasnoludki uczyły Śnieżkę ( Patrycja Madej), jak dbać o czystość w domu i o własne bezpieczeństwo. Podsumowaniem przedstawienia okazał się konkurs wiedzy na temat zdrowia, czystości i zasad zdrowego odżywiania. Przedstawiciele poszczególnych grup dzielnie odpowiadali na pytania i wspaniale odgadywali zagadki. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz ogromne tace pysznych  owoców. Miejmy nadzieję, że wszystkie ważne zasady dbania o własne zdrowie zostały zapamiętane i dzieci będą je stosować.

Gabriela Czechowska