Pasowanie

Pasowanie na przedszkolaka

24 października 2014r. w  Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci - „Pasowanie na przedszkolaka” w grupach młodszych oraz „Pasowanie na starszaka” w grupach starszych.

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania wszystkie dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki i wiersze.  Natomiast „Krasnoludki” swoją uroczystość uświetniły tańcem pt.: „Wiewióreczka”.

W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po wygłoszeniu przez przedszkolaki przysięgi, dyrektor przedszkola pani Zdzisława Belon, dokonała pasowania pięknym, czerwonym ołówkiem. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

W poczet przedszkola weszło 37 „nowych” przedszkolaków.

Gabriela Czechowska