Dzień przedszkolaka

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Światowy Dzień Przedszkolaka ma na celu przede wszystkim propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego i dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie co roku świętują uroczyście ten dzień. 19 września, czyli dzień  wcześniej, dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach, były tańce, śpiewy i troszkę  słodkości. Oczywiście nie zapomnieliśmy o kolorowych balonikach, które „szybowały” na placu zabaw. Wprawdzie nie wszystkie wzbiły się w górę, ale przecież najważniejsza miała być zabawa! Roześmiane buźki i ogólne zadowolenie dzieci z prowadzonych przez ich wychowawczynie zabawy, potwierdziły zatem sens obchodów takiego święta.

Gabriela Czechowska