Rodzice- dzieciom

RODZICE –DZIECIOM

premiera bajki „Czerwony Kapturek”

W ramach obchodów Dnia Dziecka rodzice dzieci z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie wystawili bajkę pt: „Czerwony kapturek”. Premiera odbyła się 4 czerwca 2013r w Europejskim Centrum Bajki. Przedstawienie to zostało przygotowane w tajemnicy przed dziećmi, tym bardziej ogromne było ich zdziwienie, kiedy w trakcie zobaczyły na scenie swoich rodziców. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem i świetną zabawą dla dzieci a także dorosłych. Oprawa muzyczna i piękna dekoracja sprawiły, że przedszkolaki bardzo przeżywały kolejne wydarzenia. Dzieci były bardzo dumne ze swoich rodziców-aktorów, którzy świetnie odgrywali swoje role. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na szczególną uwagę zasługuje mocno podkreślony morał bajki że:

„…należy słuchać przestróg rodziców i nie rozmawiać z nieznajomymi”

W roli Czerwonego Kapturka wystąpiła p.Ula Wawrzyniec, matki -p. Katarzyna Dyl, sroczki- p. Bożena Koper, wiewiórki- p. Sabina Wojtyś, babci -p. Edyta Juszczyk, zajączka-p. Anna Kumoń, liska-p. Justyna Grusiecka, leśniczego -p.Zenon Koper  i wilka- p.Tomasz Kukulski. W roli narratora wystąpiła p. Małgorzata Stańczyk. Scenariusz przygotowała p.M.Stańczyk a oprawę muzyczną i multimedialną  p.dyrektor Zdzisława Belon.

Rodzicom gratulujemy talentu aktorskiego i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w życie artystyczne przedszkola.

W imieniu wszystkich przedszkolaków i Grona Pedagogicznego

Barbara Żurek