Wiosenny spacer

W wiosennym ogrodzie Europejskiego Centrum Bajki…

9 maj - pełnia wiosny ,słoneczko mocno grzeje, za oknami zielono i wesoło więc trudno wysiedzieć długo w przedszkolu. ”Krasnoludki’ „i „Muchomorki” z wychowawczyniami: E.Kapusta, L.Bartusiak i B.Żurek po porannych zajęciach w przedszkolu wybrały się na spacer. Powędrowaliśmy niezbyt daleko, bo do ogrodu otaczającego Europejskie Centrum Bajki .Spacerując małymi alejkami podziwialiśmy zielone roślinki, kwitnące wiosenne krzewy i kwiaty a przechodząc po drewnianych mostkach spoglądaliśmy na płynące poniżej strumyki. Jedna z alejek zaprowadziła nas do młyńskiego koła, które spiętrza wodę do stawu. Tuż obok znajduje się kuźnia a za nią plac zabaw na którym oczywiście super wszyscy się bawili. Po zabawie przedszkolaki usiadły w altanie przypominającej słomianą chatkę by chwilkę odpocząć. Dzięki tej „wycieczce” mogliśmy obejrzeć Europejskie Centrum Bajki  i jego otoczenie od strony wschodniej. Wrócimy tu jeszcze niejeden raz a na pewno wtedy, gdy zakwitnie więcej kwiatów i krzewów w „ogrodzie zapachu” i gdy mocniej zazieleni się „ogród traw” otaczający budynek oraz inne ciekawe roślinki ukażą w pełni swe piękno. Różne odcienie zieleni i kolorowe kwiaty pozwoliły nam przenieść się w krainę fantazji i odpocząć naszym zmysłom.

Spacer zakończyliśmy na przedszkolnym placu zabaw gdzie mogliśmy pobawić się w piaskownicy, na zjeżdżalni i karuzeli a także odpocząć w cieniu pięknych zielonych brzózek.

Troszkę zmęczeni i głodni wróciliśmy do przedszkola na obiad.

Barbara Żurek