Powitanie Wiosny

WIOSNO GDZIE JESTEŚ?

Wiosno, wiosenko gdzie jesteś powiedz nam.

Czy jesteś za górami ,czy jesteś za lasami?

Idę już idę choć zimny wicher dmie.

Przynoszę promyk słonka, przynoszę śpiew skowronka.

Idę już idę, więc wyglądajcie mnie!

Wiosna w tym roku nie może do nas dotrzeć. Dookoła biało i smutno, ale w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie w dniu 20 marca już od rana było wesoło, kolorowo i…wiosennie. Na ten dzień został ogłoszony konkurs na „Wiosenne przebranie”, którego organizatorkami były nauczycielki

G. Czechowska i E. Kapusta. Trudno było wybrać ten jeden najpiękniejszy wiosenny strój wśród przedszkolaków, bo wszystkie były ciekawe, kolorowe i pomysłowe. Zanim zostali wybrani zwycięzcy wszyscy bawili się przy muzyce i brali udział w różnych konkursach. Był „Taniec na krze”, odgadywanie zagadek ukrytych w balonikach, rozpoznawanie dotykiem przedmiotów schowanych w woreczkach, ”Jaka to melodia? czyli muzyka z bajek oraz konkurs „Zielono mi”- kto ma na sobie najwięcej zielonego koloru? W tym „zielonym” konkursie zwyciężyły dziewczynki: Julia Wawrzyniec, Ola Matus i Ola Czechowska- zielone panienki wiosenki i zielona żabka. Wszyscy biorący udział w konkursach otrzymywali nagrody. Najbardziej oczekiwanym momentem było ogłoszenie wyników i wybór super wiosennego przebrania.

I miejsce zajęli ex aequo Julia Wawrzyniec i Dawidek Nawrot

II miejsce Ola Matus

III miejsce Sandra Topór

Dziewczynki zaprezentowały stroje –„Wiosna 2013”, a Dawidek wystąpił w roli dostojnego bociana. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyła pani dyrektor Zdzisława Belon. Gratulujemy! Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak wspaniałych strojów.

Mamy nadzieję, że wiosna jest tuż tuż i rozgości się u nas ciepła i słoneczna.

Barbara Żurek