Wycieczka do Zalipia

By podziwiać sztukę ludu
Do Zalipia jedź.

M. Kozaczkowa

Dnia 7 czerwca 2023r, dzieci z grup Biedronki i Stokrotki brały udział w warsztatach malarskich, które odbyły się w Zalipiu.

Zalipie to wyjątkowa i najbardziej malownicza wieś w Polsce. W celu bliższego poznania tego miejsca dzieci  wyjechały na wycieczkę do Malowanej wsi. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Domu Malarek, gdzie dzieci mogły wysłuchać historii i ciekawostek związanych z malowaniem domów. Następnie uczestnicy wzięli udział warsztatach plastycznych, w trakcie których zapoznały się z historią zdobnictwa w barwne motywy kwiatowe, a także miały możliwość samodzielnego wypróbowania i rozwinięcia zdolności manualnych. Po drodze podziwiały kwiaty malowane na elewacjach domów, stodół, a nawet na studniach. Dzięki wycieczce dzieci poszerzyły wiedzę o sztuce regionalnej, poznały część historii, podziwiały piękno tradycji ludowej.

Z pewnością wspomnienia z tej wycieczki zostaną na długo w pamięci naszych dzieci.