Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy pt.,, Podążamy Twoim śladem Ojcze Święty”.

Dnia 18.05.2023r. w Przedszkolu im. Św. Jana Pawła II w Oleśnicy odbył się  międzyprzedszkolny konkurs wiedzy pt.,, Podążamy Twoim śladem Ojcze Święty”. Wzięły w nim udział dzieci 5-6 letnie z pobliskich przedszkoli. Został on ogłoszony z okazji 103 rocznicy urodzin Papieża - św. Jana Pawła II .

Dzieci z grupy Stokrotki i Motylki wraz z  Panią Dyrektor Panią Zdzisławą Belon i Agnieszką Duda , udały się do Oleśnicy na konkurs wiedzy.

Panie z  Przedszkola w Oleśnicy powitały wszystkich zebranych Gości. Wśród których obecny był  Ksiądz Proboszcz Marek Lejczak, Dyrektorzy i Nauczyciele  z ościennych przedszkoli .

Każda 5-osobowa drużyna reprezentująca swoje przedszkole w pierwszej części konkursu musiała wykazać się wiedzą o Janie Pawle II. Przedszkolaki poradziły sobie doskonale, zbierając niemal maksymalną liczbę punktów za każde pytanie. Następnie dzieci przeszły do  układania obrazu Jana Pawła II. Po części teoretycznej przyszedł czas na część sprawnościową, w której każda z drużyn musiała zmierzyć się z trzema konkurencjami: strzał piłką do bramki, slalom ślizgiem narciarskim         i bieg z kremówką na talerzyku ! Co to były za emocje !

Komisja wybrała zwycięzców. Przedszkolaki  z naszego przedszkola otrzymały wyróżnienie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny  upominek .

Po zakończeniu konkursu i słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy i zebrani  Goście wspólnie odśpiewali pieśń ,, Barka”.

Całości spotkania towarzyszyło niesamowite uczucie, że Nasz Papież Polak

święty Jan Paweł II uśmiecha się do nas z nieba i nam błogosławi .

A.Duda