Warsztaty segregowana odpadów w Rzędowie

Dnia 9 i 10 maja 2023r. przedszkolaki z grup "Biedronki" i "Pszczółki  uczestniczyły w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez panie z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie.

Na początku dzieci  wysłuchali krótkiej prezentacji dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów, a potem już praktyka, czyli do których pojemników wrzucić kartonik po ulubionym jogurcie, co zrobić z zużytymi chusteczkami, gdzie wrzucić zużytą plastikową bądź szklaną butelkę, a gdzie... zniszczoną konsolę. Odpowiedź wcale nie była prosta, bo i pewnie nie jeden dorosły nieraz się nad tym zastanawia. Przy delikatnych sugestiach prowadzących, dzieciom z minuty na minutę, segregacja wychodziła coraz lepiej i pod koniec zajęć wykazywali się ogromną wiedzą w tej dziedzinie.