22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji dzieci z grupy „Muchomorki” i „Pszczółki” zorganizowały dla naszych przedszkolaków przedstawienie pod tytułem „Ziemia to mój dom”. Dzieci miały okazję uświadomić swoim rówieśnikom, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. Przedstawienie miało na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety.
Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

Katarzyna Dalczyńska