Domek matematyczny

Domek z kartonu, choć nie należy do trwałych zabawek  ma pewną przewagę nad wieloma zabawkami dla dzieci.

Jeśli tylko dziecko ma ochotę, naprawdę  może wykazać się plastycznie. Ten patent może spodobać się nawet dzieciom, które na co dzień stronią od pędzli i farbek czy kredek. W końcu można malować po ścianach... tworząc swoje niepowtarzalne dzieło.

Nie wyrzucaj! Wykorzystaj!

Tak też zrobiliśmy w naszej grupie.  Do wykonania domku wykorzystaliśmy głównie karton z paczki. Wycięliśmy otwory na drzwi i okno, obłożyliśmy domek szarym papierem, który został przymocowany bezbarwną taśmą. Następnie przystąpiliśmy do malowania naszego domku. Od początku wiedzieliśmy, że to będzie domek matematyczny. Po wyschnięciu farby, zaczęliśmy gry matematyczne, wykorzystując nasz domek. Graliśmy w: zagubione cyferki, ozdabialiśmy cyferkowe drzewo, przeliczaliśmy wagony w cyferkowym pociągu. Stworzony przez nas domek posłuży nam do wielu  matematycznych wyzwań.

E. Kapusta