Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu

3  kwietnia 2023r. dzieci ze wszystkich grup w przedszkolu, uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego trzcinowego ula, obserwowały żywe owady zabezpieczone w klateczkach transportowych oraz oglądały zdjęcia owadów ( pszczoły, trutnia) w powiększeniu cyfrowym. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Wszystkie dzieci, uczestniczące w warsztatach, wykonały własnoręcznie świeczkę z wosku pszczelego.

E. Kapusta