30 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci z grup: Stokrotki, Motylki i Biedronki. Zajęcia przygotowały wychowawczynie grup, aby  pokazać dzieciom, jak przygotować słodkie smakołyki. W mgnieniu oka na stołach pojawiały się przepyszne ciasteczka z cukrem trzcinowym i wspaniałe rogaliki z marmoladą lub nutellą. Dzieci z wielką chęcią wykrawały ciasteczka o różnych kształtach w tematyce wielkanocnej i zawijały rogaliki. Warsztaty kulinarne sprawiły im dużą radość, zwłaszcza,że przygotowane słodkości można było degustować.Takie zajęcia, wprowadzające dzieci w świat sztuki kulinarnej pozwalają zdobywać nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, zapachu, dotyku. W naszym przedszkolu stwarzamy dzieciom takie możliwości, które pozwalają im samodzielnie działać, wzbogacać wiedzę i umiejętności, nabywać prawidłowe nawyki żywieniowe, przestrzegać zasad czystości i higieny podczas przygotowania potraw oraz bezpieczeństwa w kuchni. Warto nadmienić, że zajęcia kulinarne sprawiają dzieciom mnóstwo przyjemności, a odpowiednio zorganizowane rozwijają zainteresowania i przygotowują do życia dorosłego. Zapachu rogalików i ciastek  unoszącego się w całym przedszkolu, nie da się opisać. Było wyjątkowo, a przede wszystkim pracowicie i smacznie!

E. Kapusta