PRZEDSZKOLAKI SIEJĄ OWIES

Aby cieszyć się zielonymi źdźbłami owsa na wielkanocnym stole, nasiona musimy wysiać około dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi. Po 8–10 dniach owies powinien wzejść. We wtorek 28 marca przedszkolaki z naszego przedszkola rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym zasad higieny i kolejnych czynności, jakie trzeba wykonać w sianiu owsa, dzieci zabrały się do pracy. Ponieważ uważnie słuchały, wszystko poszło, jak należy. Doniczki i kubeczki z ziemią i owsem zostały ustawione na parapecie i zostały podlane wodą. Dzieci dowiedziały się, że aby wyrósł owies w ich wazonach i kubeczkach, należy go systematycznie podlewać. W przyszły czwartek zielony stroik zabiorą do domu na stół wielkanocny i być może zapamiętają, że zieleń to przecież wiosna, cała przyroda budzi się po zimie i wszędzie kiełkuje nowe życie.

Gabriela Cz.