Dzień Motylka u Motylków

Dzień Motyla u Motylków

….jesteśmy motylki cały dzień fruwamy, najpiękniejszych kwiatów na łące szukamy.

W przedszkolu nastały piękne chwile, gdy do niego zawitały Motyle. Będą skakać i zadziwiać, wszyscy będą je podziwiać. Pamiętajcie wszyscy kochajcie motyle ,one rozweselą najsmutniejsze chwile…

14 marca obchodzony jest Dzień Motyli. To wyjątkowy dzień dla grupy ,,Motylki” z naszego przedszkola. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli  oraz poznanie ich cyklu rozwojowego. Przedszkolaki „motylkowy” dzień rozpoczęły od obejrzenia prezentacji, dzięki której poznały nazwy, wygląd i wiele ciekawostek na temat motyli, które można spotkać na naszych łąkach i w ogrodach.

Były też zabawy na dywanie, po których przedszkolaki chwyciły za pędzle i farby, by wspólnie wymalować  ,,Kolorowego motyla”.

Później przyszedł czas na kolejną zabawę, a po niej na dzieci czekała jeszcze jedna praca do wykonania. ,,Motylki” z radością  zabrały się za ozdabianie ,,Motylka" kolorowymi kulkami  z bibuły.

A.Duda