Zwiedzanie wystawy "Bajkowy Świat" w ECB

W dniu 07.03.2023 dzieci z grupy "Biedronki" uczestniczyły w zwiedzaniu wystawy "Bajkowy Świat" w  Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Celem wycieczki było poszerzenie i utrwalenie wiadomości o bajkach oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych. Na miejscu dzieci rozpoczęły zwiedzanie bajkowej krainy. „Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. To stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. Wszystko zaczyna się w Bajkowym Przedpokoju, potem zdarzenia nabierają tempa, zwłaszcza w zaczarowanym pociągu, który porywa pasażerów do świata wyobraźni.  Jest to również podróż przez krainy geograficzne Europy, niosąca spotkanie z zamieszkującymi je stworami. Dzięki temu dzieci zauważały podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych narodów.  Zwiedzanie wystawy   dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

E. Kapusta