Dzień Dinozaura

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. W poniedziałek, dzieci z grupy: Biedronki i Pszczółki rozpoczęły wędrówkę po prehistorycznych czasach. Tego dnia wraz z przedszkolakami przywędrowały do naszego przedszkola niezwykłe dinozaury. Dzieci „dinozaurowy” dzień rozpoczęły od obejrzenia bajki, dzięki której poznały nazwy dinozaurów oraz ciekawostki o nich. Dowiedziały się też kim jest paleontolog. Były też zabawy w kółeczku z dwoma dinusiami, oglądanie albumów i rozwiązywanie zagadek. Wykonaliśmy nawet tatuaże z dinozaurami, które bardzo ucieszyły dzieci. Za pomocą pędzli i farb dzieci ozdobiły gipsowe figurki dinozaurów. Dzięki wykonanym pracom plastycznym, zabawom oraz bajce edukacyjnej przedszkolaki przeniosły się w odległy, fascynujący świat. To był ciekawy dzień!