Jasełka- Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to miesiąc zimowy, ale są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się ciepło na sercu, bo to święto naszych ukochanych Babć i Dziadziusiów.

Z tej okazji przedszkolaki zaprezentowały Jasełka, które odbyły się aż w 3 turach. Dnia 16.01. dzieci zaprosiły na występ swoich Rodziców, natomiast 18-19.01. swoje ukochane Babcie i Dziadziusiów.

Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie.

Po krótkim powitaniu zebranych gości przez panią dyrektor Zdzisławę Belon, dzieci zaprezentowały program artystyczny.

Mali artyści we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale . Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role: Maryi ,Józefa, aniołków, pasterzy, króli, posłańców, Heroda i zwierzątek czuwających przy Dzieciątku.

Sala wypełniona była aniołkami i pastuszkami, którzy dostarczyli wiele wzruszeń śpiewając kolędy i  pastorałki. Aniołki zaprezentowały taniec z poduszkami, a pastuszkowie z radością zatańczyli z ciupagami dla nowonarodzonego Jezuska. Do szopki, tradycyjnie, przybyli Trzej Królowie z darami.

Jasełka zakończyła pastorałka „Rokiczanka” , po której na wszystkich zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka - wiersze i życzenia dla Dziadków.

Życzenia i taniec przygotowany przez dzieci oraz wspólnie zaśpiewane „Sto lat”  przez wszystkich małych przedszkolaków dla ukochanych dziadków zakończyły występ .

Babcie i dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnucząt i nagrodzili ich występ dużymi brawami. Z wielkim wzruszeniem ,a niektórzy ze łzą w oku patrzyli na ukochane wnuczęta.

Po występach dzieci złożyły babciom i dziadziusiom serdeczne życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu i radości wręczając im słodki upominek i wcześniej wykonane laurki .

Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany wcześniej przez  Rodziców .

Poprzez wiersze , piosenki, tańce i inscenizację Jasełek  przedszkolaki wyraziły swą wielką  miłość  dla tych szczególnych gości. To był jeden z najpiękniejszych dni w życiu naszych pociech a także  tych, którzy przybyli do swoich wnuków.

Agnieszka Duda