Warsztaty ozdabiania pierników w "Kuźni Smaków"

8 grudnia 2022 r. dzieci z grupy Biedronki uczestniczyły w warsztatach ozdabiania pieników, które odbyły sie w "Kuźni Smaków" w Pacanowie.  Zajęcia przygotowała pani Paula Góra- właścicielka restauracji wraz ze swoją pracownicą.

Celem warsztatów było kultywowanie tradycji, a także integracja dzieci przy wspólnym stole i wspólnych zabawach ze smakiem. Podczas warsztatów dzieci zabawiły się w świątecznych cukierników, nauczyły się bowiem dekorować bożonarodzeniowe pierniki. A wyobraźni nie brakowało. Dzieci bawiły się doskonale, a wszystkie wypieczone pierniczki zostały pokryte barwnym lukrem we wszystkich kolorach tęczy. Następnie  w ruch poszły cukrowe ozdoby z gwiazdeczkami na czele, kolorową posypką i złotym, srebrnym pyłem. Im więcej, tym ciekawiej. Zdobienie pierników to fantastyczna zabawa.

Serdeczne podziękowania

dla

Pani Pauli Góry

za życzliwość, uśmiech, niezwykły klimat,