Wędrujące kolory

Celem listopadowych eksperymentów było utrwalenie nazw podstawowych kolorów i  doskonalenie umiejętności ich odróżniania. Dzieci dowiedziały się także co to jest barwa pochodna i jak ją otrzymać.

• WĘDRUJĄCE KOLORY – stworzyliśmy „wędrującą ” tęczę z kubeczka do kubeczka. Wykorzystaliśmy do tego barwniki w trzech kolorach: żółtym, czerwonym i niebieskim.

• KOLORY TĘCZY – dzieci eksperymentowały z kolorami przy pomocy farb. Barwa pochodna, to taki kolor, który został otrzymany w wyniku połączenia się dwóch podstawowych kolorów. Przy połączeniu czerwonego i żółtego dzieci uzyskały kolor pomarańczowy, gdy zmieszały kolor czerwony i niebieski powstał kolor fioletowy itd.

• TĘCZA NA TALERZU – eksperyment zrobił duże wrażenie na dzieciach. Gołym okiem widziały jak rozpuszczający się barwnik z cukierków skittles utworzył piękną tęczę na talerzu. Plusem tego doświadczenia było to, że zostało dużo skittlesów!!! Były pyszne i dzieci powiedziały, że było to najfajniejsze doświadczenie! Niestety pokazało ono ile barwników znajduje się w tych cukierkach.

Gabriela Cz.