II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

W czwartek  3 listopada 2022r. nasze przedszkolaki zaraz po śniadaniu udały się na eliminacje gminne II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Olimpiada odbyła się na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Ratajach Słupskich. W zawodach wzięły udział trzy przedszkola: Samorządowe Przedszkole z Pacanowie, Przedszkole z Wójczy oraz Niepubliczny Punkt Przedszkolny z Rataj Słupskich. Gminne eliminacje olimpiady otworzyła Pani Dyrektor Marzena Studziżór z Wójczy oraz gospodarz Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich Pan Dyrektor Krzysztof Eliasz. Młodzi zawodnicy zmierzyli się ze sobą w kilku konkurencjach:

*Bieg sztafetowy na dystansie 15 metrów.

*Tor przeszkód, na którym trzeba było jak najszybciej najpierw przejść pod płotkiem lekkoatletycznym, a następnie dopiec do szarfy, którą dziecko musiało przełożyć przez siebie dowolnym sposobem oraz ominąć pachołek i wrócić jak najszybciej do swojej drużyny.

*Skok w dal z miejsca z odbiciem obunóż. Zawodnicy skakali jedni po drugich z miejsca gdzie wylądował ich poprzednik. O wyniku decydowała łączna długość wszystkich skoków, jakie wykonała cała drużyna.

*Rzut woreczkiem do koła hula-hop oddalonego o 3 metry od zawodników. Każde dziecko wykonało po 3 rzuty. Liczyła się ilość celnych rzutów do celu.

Wszystkie przedszkola zawzięcie walczyły, aby zdobyć I miejsce, odbyła się nawet dogrywka pomiędzy przedszkolami z Wójczy i Pacanowa. Ostatecznie zwycięską drużyną i tym samym reprezentantami gminy Pacanów na szczeblu powiatowym zawodów zostały przedszkolaki z Przedszkola w Wójczy. Drugie miejsce zdobyły dzieci z Samorządowego Przedszkola z Pacanowa. Na trzecim miejscu znalazło się Przedszkole z Rataj Słupskich. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, dyplom oraz puchar za zdobyte miejsce.

Ewa Nowak