Dzień Nauczyciela

„Dziękujemy naszym paniom z całego serduszka,
że dbają o wszystkich - o starszaka i maluszka…”

Przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu szczególnie małych dzieci – to opiekun, przewodnik, autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją, którą powinno się powierzać wyjątkowym osobom. Świadomy nauczyciel każde dziecko musi traktować jako to jedyne, najważniejsze i niepowtarzalne, musi umieć słuchać. Nie da się wykonywać zawodu nauczyciela nie kochając dzieci.

14 października - Dzień Nauczyciela - Święto Edukacji Narodowej był to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli i pracowników Samorządowego Przedszkola w Pacanowie. Dzień niezwykły bowiem dzieci poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów” wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości. Natomiast przygotowany taniec : „Chocolate choco” wprawił wszystkich w doskonały nastrój.

Na zakończenie części artystycznej pracownicy przedszkola obdarowani zostali drobnymi upominkami, a pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za trud codziennej pracy i przyznała wybranym nauczycielom nagrody za poświęcenie i trud włożony w swoją pracę.

Gabriela Cz. , Ewa K.