Wykonanie PIZZY przez ,,STOKROTKI’’

Dnia 11.10.2022 r. po wręczeniu upominków z okazji ‘’Dnia Dziewczynek’’ dzieci z grupy ‘’STOKROTKI’’ umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do przygotowania ciasta na pizzę, gdy dodały już wszystkie składniki do ciasta, zaczęły go wyrabiać. Kolejnym etapem było oczekiwanie z niecierpliwością, aż nasze ciasto pięknie wyrośnie. Następnie na specjalnie przygotowanym stanowisku przedszkolaki wałkowały ciasto, wkładały go na blachę, smarowały sosem, układały wędliny, kukurydzę posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo  każde miało do wykonania określone zadanie.
Przygotowane pizzę trafiły do piekarnika, zapach z niego rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego danie. Aż nadszedł ten moment. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy.
Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie!

Ewa Nowak