Jesień w Pszczółkach

„Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział?
Ja nie!(…)”

W minionych tygodniach Pani Jesień wiele razy gościła u Pszczółek. Realizowaliśmy temat kompleksowy „Co się zmienia jesienią ?” oraz „Jak dbać jesienią o zdrowie?” Przedszkolaki korzystając z uroków pięknej polskiej złotej jesieni wybierały się na długie spacery w poszukiwaniu kolorowych liści, kasztanów i wielu innych skarbów. Niektóre dzieci przynosiły jesienne dary do kącika przyrody (dynie, szyszki, żołędzie i kasztany) ze swoich domów. Mama Kajusi obdarowała nas całą siatką jesiennych darów, a nawet pięknym bukietem cynii.
Pszczółki cały tydzień rozmawiały o jesieni. Tworzyły prace plastyczne, grały i śpiewały o jesieni. Nie zabrakło też ruchu na zajęciach i placu zabaw. Malowaliśmy farbami gipsowe listki, używając tylko farb w kolorach jesieni: czerwonej, żółtej, brązowej i pomarańczowej. Wykonaliśmy także wydzierankę w postaci słoików z przetworami z jesiennego sadu. Jeszcze wiele ciekawych rzeczy przed nami!
Gabriela Czechowska