Teatr Busko Zdrój

WYJAZD DO TEATRU ACZEMU W BUSKU-ZDROJU
NA SPEKTAKL PT. ,,KOT W BUTACH''

Dnia 05.10.2022r. zaraz po zjedzeniu pysznego śniadania grupy ,,Stokrotki'' oraz ,,Motylki'' wyruszyły na wycieczkę do Centrum Kultury w Busku- Zdroju na spektakl teatralny pt. Kot w Butach''. Bajka dla dzieci przedstawiona w nieco nowoczesnym stylu - ciekawe efekty świetlne, dużo radosnych piosenek, żywiołowy taniec, kostiumy i znakomita gra aktorska- to wszystko sprawiło, że dzieci obserwowały, co się dzieje na scenie. Najmłodszy z trzech braci młynarza otrzymuje w spadku po ojcu jedynie... kota. Chłopiec i sympatyczny zwierzak szybko się zaprzyjaźniają, a próbą ich braterstwa jest wspólna podróż pełna przygód, porywającej muzyki i tańca. W drodze spotykają wiele barwnych postaci, które uczą młodego młynarczyka pracowitości i wiary we własne siły. Gdy okazuje się, że największym marzeniem chłopca jest poznanie prawdziwej królewny. Kot postanawia nieco pomóc losowi. Czy każde marzenie da się spełnić? Niełatwy to plan, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Kota w Butach!
Zaprezentowana sztuka skłoniła widzów do zastanowienia się nad uczciwością i prawdomównością. Tych cech zabrakło kotu, ale na szczęście nie jego właścicielowi, który nie skorzystał z dóbr osiągniętych w niegodziwy sposób i wybrał to, co w życiu najważniejsze: szczerość, prawdę, uczciwość.
Po spektaklu dzieci uśmiechnięte wróciły na pyszny obiadek do przedszkola.

Ewa Nowak