Spotkanie policjantem

Spotkanie z policjantem
W dniu 30.09.2022r do naszego przedszkola przybył policjant asp.szt. Dariusz Rasała
z Komisariatu Policji w Stopnicy. To przemiły i sympatyczny funkcjonariusz policji z którym współpracujemy od lat, a dzieci go bardzo lubią.
Na  spotkaniu, w rozmowie z dziećmi  poruszono następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, ciekawością oraz znajomością numerów alarmowych.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli panu policjantowi pamiątkowy dyplom. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na podobnym spotkaniu!

Gabriela Czechowska