Jesień w Biedronkach

,,Bukieciki”

Posypały się listeczki dookoła,
To już jesień te listeczki
z wiatrem woła:

- Opadnijcie moje złote i czerwone,
jestem jesień przyszłam tutaj,
w waszą stronę.

Lecą listki, lecą z klonu i kasztana.
Będą z listków bukieciki
złote dla nas.

Nazbieramy, nastawiamy na stoliku
Tych jesiennych, tych pachnących
bukiecików.

Lucyna Krzemieniecka

Wraz z rozpoczęciem Jesieni, w grupie  Biedronki trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. W naszej grupie zarówno rodzice i dzieci czynnie włączyli się w gromadzenie materiału przyrodniczego. Trzeba przyznać, że wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu kącika przyrody. Przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem przynosili różne skarby: szyszki, kasztany żołędzie, orzechy, liście drzew, kasztanowo -żołędziowe ludziki- dary parku i lasu. Nie zabrakło też niezwykłych okazów dyni, kabaczka oraz  innych przysmaków.
 Podkreślić należy, iż kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania. Oczywiście lepiej podglądać jesień na zewnątrz, ale miło jest jednak śpiewać o niej, gdy mamy ją w zasięgu wzroku !!!

E. Kapusta