Europejski Dzień Sportu

Samorządowe Przedszkole  w Pacanowie dnia 28 września 2022r. zorganizowało Europejski Dzień Sportu w ramach akcji Europejski Tydzień Sportu.

"Każdy przedszkolak wie, że sport w życiu ważny jest”- to sentencja, która wybrzmiewała  z ust pani dyrektor Zdzisławy Belon inaugurującej ten wyjątkowy dzień.   W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych wychowanków, staramy się w sposób, jak najbardziej efektywny wykorzystywać ten czas i zorganizować naszym pociechom ciekawe formy aktywności ruchowej. Jesteśmy przekonane, że rozwijanie aktywności ruchowej będzie procentowało w dorosłym życiu naszych przedszkolaków.

W wydarzeniu brały udział dzieci z grup: Biedronki, Stokrotki oraz Motylki.
Celem zawodów było propagowanie aktywnego trybu spędzania czasu wolnego przez dzieci. Na początku wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach orientacyjno- porządkowych, skocznych i zabawach z elementami równowagi. Kolejną atrakcją tego wyjątkowego dnia były zawody sportowe. Dzieci brały udział w następujących konkurencjach : bieg z woreczkiem na głowie, toczenie piłki, slalom, przeskakiwanie przez płotek, przekładanie koła „hula- hop”, rzuty do celu, ścieżka sensoryczna. . Konkurencje sportowe przeplatane były zabawami rytmiczno- muzycznymi, np. „Rączki klaszczą”, „Moje całe ciało tańczy”, „Stonoga”, „Jeżeli ci wesoło”. Dzieci uczyły sie  zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad i reguł zabaw oraz współpracy w zespole.

E. Kapusta