SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

W dniu 27.09.2022 r. grupę „Pszczółek” odwiedził specjalny gość, pani pielęgniarka Marta Wojtyś z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pacanowie. Spotkanie odbyło się w ramach tematu kompleksowego „Jak jesienią dbać o zdrowie?”
Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.
Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości.   Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba z którą przybyła Pani Marta, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi. Dzieci chętnie słuchały bicia swoich serduszek, a najodważniejsi pozwolili założyć sobie opatrunki. Na zakończenie spotkania  wszyscy wspólnie pożegnali panią Martę i wręczyli jej pamiątkowy dyplom.
Spotkanie było pouczające i na pewno jeszcze nie raz zaprosimy panią Martę do naszego przedszkola.

Gabriela Cz.