Dzień przedszkolaka - Pszczółki

„Dzień Przedszkolaka to ważna data
nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.
Dzieci są ważne, każdy to powie
z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.”

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W EUROPEJSKIM CENTRUM BAJKI

20 września, w dniu kiedy święto obchodzą wszystkie przedszkolaki, grupa „PSZCZÓŁKI” udała się do Europejskiego Centrum Bajki. To właśnie tam świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Nawet pogoda postanowiła dać dzieciom prezent i wyjątkowo tego dnia nie padało.
Gdy doszliśmy na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie mniejsze grupy i rozpoczęło się nasze zwiedzanie. Świat bajek poznawaliśmy dzięki Piratowi i Czerwonemu Kapturkowi, wspaniałym przewodnikom! Oglądając kolejne wystawy ekspozycji „Bajkowy świat” dzieci odbyły niezwykłą podróż, znalazły się we wspaniałej scenerii z latającymi łabędziami, kaczką dziwaczką, śladami wielkoluda i mapą bajkowych postaci. Za szybami pędzącego pociągu oglądaliśmy niezwykłe bajkowe miejsca - w wodzie, kopalni, na lądzie i w kosmosie. Dzieci bawiły się także w bajkowym, różnokolorowym, pełnym kwiatów ogrodzie. Odwiedziły nawet wyjątkowe kino, które mieściło się w szufladzie wielkiego stolika. Najwięcej emocji dała dzieciom już sama jazda pociągiem, hamowanie i szarpnięcia, jak w rzeczywistości. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola na pyszny obiadek i słodkie upominki.
Podziękowania składamy naszym „grupowym” mamom, paniom: Agnieszce K. i Iwonie O. za pomoc w organizacji tego wspaniałego dnia! Moim przedszkolakom życzę, żeby były radosne, szczęśliwe i żeby spełniały w przyszłości swoje marzenia!

Gabriela Cz.