Wycieczka dzieci z grup Stokrotki i Biedronki

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu dzieci z grup STOKROTKI i BIEDRONKI tego dnia wyruszyły na wycieczkę autokarową do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju.

Uczestniczyły  tam w zajęciach w  sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci ubrały miniaturowe stroje strażackie oraz hełmy i uczyły się bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Najpierw obejrzały krótkie filmy edukacyjne, a następnie uczyły się unikania niebezpiecznych sytuacji w kuchni, łazience i pokoju. Ćwiczyły też umiejętność powiadamiana służb ratunkowych i uczestniczyły w bezpiecznej ewakuacji. Dzieci mogły też ubrać strój i hełm strażaka oraz zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego. To była bardzo udana wycieczka!

E. Kapusta