Czytanie na śniadanie

CZYTANIE NA ŚNIADANIE

Wiek przedszkolny jest odpowiednim czasem do rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych dzieci, dlatego też nasze przedszkole bierze udział w programie „Czytanie na drugie śniadanie” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie nawyków czytelniczych. W ramach programu będziemy przeprowadzać raz w miesiącu spotkanie czytelnicze. W związku z tym w poniedziałek zaraz po śniadaniu  12.09.2022r. do naszego przedszkola przybyła pani z Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Joanna Wleciał, aby rozpocząć cykl spotkań dla dzieci. Pani Joasia przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Wilk, który się zgubił'' jest to historia Wilczka, który jest silny, niezależny i który uważa, że nie potrzebuje pomocy swoich przyjaciół i rodziny - cokolwiek by się nie działo poradzi sobie sam. Lecz kiedy gubi się w śniegu w chłodną arktyczną noc, uświadamia sobie, że czasami każdy potrzebuje pomocy swoich bliskich. Ciepła historia o tym, że warto czasami dać sobie pomóc. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

''Dom, gdzie znajduje się książka jest

przybytkiem słońca''

Kornel Makuszyński