Pożegnanie przedszkola

TO  BYŁY  PIĘKNE  DNI…

„Dziękujmy za te piękne dni,

Przedszkole niech się czasem śni,

a dziś  śpiewajmy razem: DO WIDZENIA!

23 czerwca 2022r w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego najstarszych grup. Pięciolatki z grup: „STOKROTKI” i „MOTYLKI” pożegnały przedszkole na wakacje i odchodzące do szkoły dzieci z grupy „MUCHOMORKI”. Uroczystość odbyła się w obecności rodziców, opiekunów, osób bliskich dzieciom oraz zaproszonych gości; Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów Wiesława Skopa, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Artura Czuba oraz radnego Roberta Gwoździa. Po powitaniu wszystkich zebranych przez panią dyrektor Zdzisławę Belon ostatnią uroczystość w przedszkolu rozpoczęły sześciolatki prezentacją poloneza a następnie 5 latki wierszami tańcem i piosenkami pożegnały swoich starszych kolegów. Miłym akcentem było wspomnienie pierwszych dni w przedszkolu - dziś już starszaków przygotowanym przez pierwszą wychowawczynię MUCHOMORKÓW panią Ewę Nowak. Sześciolatki pożegnały przedszkole, panią dyrektor ,wszystkich pracowników przedszkola, wychowawczynię oraz młodszych kolegów, którzy po wakacjach wrócą do przedszkola. Był to czas pożegnania  nie tylko z tymi, którzy rozpoczną naukę w szkole ale także pożegnania pani Grażyny Gumuły odchodzącej na emeryturę po 41 latach pracy z dziećmi w tym ostatnie 3 lata w naszym przedszkolu. Podziękowania za pracę  i upominki złożyli: burmistrz Wiesław Skop, pan Artur Czub , pani dyrektor Zdzisława Belon  z nauczycielkami i dzieci. Pan Robert Gwóźdź przekazał pani Grażynce pamiątkowy album z tej uroczystości. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom za współpracę  a szczególnie tym zaangażowanym w pracę na rzecz przedszkola. Kolejną częścią tego spotkania było wręczenie  absolwentom książek przez pana burmistrza, dyplomów przez panią dyrektor oraz drobnych upominków przez wychowawcę. Pożegnanie 6-latków  to czas szczególny, niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycielek. Kończy się czteroletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw, spotkań i wspólnej pracy. Z zagubionych maluszków dzieci stały się samodzielnymi, ciekawymi świata starszakami wkraczającymi w kolejny etap swojego życia.

Jako wychowawca pragnę serdecznie podziękować moim „MUCHOMORKOM” za wspólnie spędzony czas –trudny, bo w okresie pandemii, czasie pełnym smutku ale także radości, którą dostarczaliście  mi na co dzień.Za każdy dzień wypełniony pracą ,zabawą, za wspólne poznawanie świata,  za trud każdego dnia ,Wasze osiągnięcia i wszystkie wspaniałe chwile. Pożegnania są zawsze trudne ale to jednocześnie początek czegoś nowego dlatego ze wzruszeniem życzę Wam powodzenia w szkole, wielu sukcesów i spełnienia marzeń.

Wszystkim dzieciom  bezpiecznych i radosnych wakacji!

Barbara Żurek