Wycieczka ,,Motylków” do Fabryki Krówek w Opatowie

Wycieczka ,,Motylków” do Fabryki Krówek w Opatowie.

W dniu 15.06.2022r. grupa ,,Motylków” brała udział w wycieczce autokarowej do Fabryki Krówki Opatowskiej w Opatowie.
Celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania cukierków ,,krówek”, poznanie nowego zawodu, obejrzenie zakładu oraz uczestnictwo w warsztatach.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej ukazującej produkcję i historię Krówki Opatowskiej. Następnie przedszkolaki mogły skosztować i poczuć smak krówki podczas poczęstunku. W czasie warsztatów w Krówkarence dzieci samodzielnie zawijały swoje cukierki w oryginalne papierki i pakowały do specjalnych kuferków, które zabrały do domów.
Następnie zwiedziły zakład produkcyjny, gdzie dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat produkcji krówek. Okazuje się, że jest to ręczna produkcja, dzięki czemu cukierek zachowuje swój niepowtarzalny smak, a wyrób produkowany jest z naturalnych produktów.
Była to bardzo ,,słodka” wycieczka. Dzieci wróciły zmęczone, ale równocześnie zadowolone, że przywiozły własnoręcznie wykonane prezenty dla czekających na nich rodziców.

Grażyna Gumuła