Wizyta strażaków z OSP w Pacanowie

WIZYTA STRAŻAKÓW

W dniu 18.05.2022 r. przed budynek naszego przedszkola przyjechały dwa samochody strażackie, z których wysiedli wyjątkowi goście. Dzieci z wielką radością powitali strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pacanowie. Byli nimi Pan Artur Mormel, Grzegorz Malinowski i Adam Poniewierski. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym przedszkolakom ubranie specjalne do gaszenia pożaru, na co dzień oraz sprzęt ochronny m.in. hełm. Panowie strażacy pokazali dzieciom urządzenia, które wykorzystują, gdy jadą do wypadku. Największą atrakcją dla dzieci był pokaz wodny z węża strażackiego oraz uruchomienie sygnału alarmującego, gdy strażacy jadą do wypadku bądź pożaru. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wrażenia z tak cennej lekcji na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

E. Nowak