Wizyta w przedszkolnej kuchni

31.01.2022 r. w ramach realizowanych właśnie treści programowych  maluszki uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Dzieci z grupy „Pszczółki” zawitały w  kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazały się  ogromne garnki, miski i patelnie, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Tego dnia panie przygotowywały całą michę ciasta na pyszne racuszki z jabłkami. Dzieci miały okazję przyjrzeć się jak powstaje ich ulubione danie.

Maluszki pełne radości i nowego doświadczenia w swoim „kąciku kuchennym” naśladowały prace wykonywane przez panie kucharki, a także wykonały piękne prace plastyczne pt. „Fartuszek kuchenny”. Przedszkolaki serdecznie dziękują paniom kucharkom za poświęcony czas i interesujące zajęcia.

Gabriela Cz.