„Przyszły dzieci do stajenki….bo tam Jezus jest maleńki”

21 grudnia 2021 w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Dzieci wprowadziły świąteczną atmosferę, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, za kolędy i pastorałki. Uroku inscenizacji dodała dekoracja oraz  kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po zakończeniu tego niezwykle nastrojowego widowiska  głos zabrała pani  dyrektor Zdzisława Belon.  Podziękowała wykonawcom  i złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Wszystkim dzieciom i Rodzicom życzymy radosnych ,spokojnych , pełnych miłości i ciepła Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych , przy staropolskiej kolędzie       i wigilijnym stole oraz wielu wspaniałych chwil w nadchodzącym Nowym Roku!

Agnieszka Duda